top trendy by EVE

E-DANIELY

22. června 2006 v 10:26 | eve |  návrháři
V roce 1991 obě návrhářky, Daniela Flejšarová a Eva Janoušková vytvořily společný závod pod značkou "E.daniely", který v roce 2001 v plné aktivitě dovršil desetiletí svého trvání.
Na přípravě modelů pro pravidelné přehlídky se podílejí obě výtvarnice rovnocenně. Jejich tvůrčí společenství funguje dobře především proto, že se setkaly dvě osobnosti rozdílného výtvarného náboje, jejichž vzájemné názorové střetávání se stává hnací silou společné tvořivé práce. Na počátku procesu, jímž vzniká nový model, u prvního volně načrtnutého nápadu stojí zejména imaginace D. Flejšarové, obě výtvarnice se ujímají společně jeho fixace do definitivního tvaru, E Janoušková pak využívá svoji spolehlivou orientaci v aktuálním světě módy k jeho dořešení a konkrétní realizaci, k volbě vhodného materiálu a barevnosti a konečně i začlenění modelu do konkrétní kolekce Značka "E.daniely" našla v uplynulých deseti letech pevné místo ve skladbě české módní kultury nejen díky nepřerušené pravidelné a výrazné prezentaci, také a především proto, že dává vznikat živé a aktuální oděvní skladbě - vytváří trvale vysoký standard pro vyhraněný okruh společnosti To je také vyjádřeno dvěma základními liniemi tvorby.
Ta první označuje už svým názvem, že se nosí "každý den", je převážně komponovaná z úpletových materiálů, obsahuje celou škálu oděvních součástí od košile ke kostýmům, plášťům a malým večerním, je určena k postupnému doplňováni a kombinování jednotlivých součástí.
Ta druhá linie, obsahující luxusní, unikátní oděvy společenské a večerní, postupně rozšiřuje původně "klasickou", převážně černobílou skladbu o širokou škálu barevných kombinací; jejím specifikem je i užití kovových a bižuterních efektů, ať už ve spolupráci s jabloneckou Preciosou nebo, jako tomu bylo v roce 2001 s firmou Swarovski, dodavatelkou bižuterie řadě předních světových návrhářů. Akcenty tvořené drahými kameny nebo vkomponování bižuterie do celku večerního oblečení, tvoří jednu z charakteristik této značky. Nedílně k ní patří také pečlivá volba materiálů, nejčastěji od italských firem Marcolana a Borgio. Ruští klasikové a později G. B. Chesterton označili nejvybranější vkus za "nedbale elegantní". Ke specifickým rysům značky E.daniely patří trvalá snaha o budování takové výlučné a přitom samozřejmé elegance.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama