top trendy by EVE

Stella Mccartney

22. června 2006 v 9:52 | eve |  návrháři
Stella McCartney navrhne pro švédskou firmu H&M /Hennes and Mauritz/ podzimní kolekci pro ženy. Od roku 2001 má také svoji vlastní módní značkua dále spolupracuje s firmou Chloé.
Do světa módy vstoupila dcera Paula McCartneyho velmi rychle. Po absolvování školy módy Saint Martins ji oslovila firma Chloé, která hledala někoho, kdo by ji oživil. Jmenování Stelly hlavní návrhářkou firmy se neobešlo bez poznámek, že za svou pozici vděčí jménu slavného otce. Její první kolekce byla přijata velmi dobře, ale hned ta následující úplně propadla a byla nazvána"smetím". Firma Chloé ale díky Stelle získala řadu zákazníků a jejich obrat vzrostl o 500 procent. Modely Stelly McCartney začaly nosit známé celebrity jako Madonna, Cameron Diaz nebo Gwyneth Paltrow.
Velký vliv na tvorbu Stelly měla její matka Linda. "To ona mě naučila tvořit s myšlenkou na opravdové ženy, které mají prsa a boky, chodí do práce a do baru. Chci, aby se ženy v mých šatech cítily sebevědomě, svobodně a smyslně." Šaty StellyMcCartney se vyznačují jednoduchostí. Z materiálů používá především jemný šifón a hedvábí a náměty čerpá z přírody.
jaro-leto 06
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama