top trendy by EVE

Lanvin

22. června 2006 v 9:42 | eve |  návrháři
Módní značka Lanvin je nejstarší ze všech Pařížských módních značek. Jeanne Lanvinová, nejstarší z jedenácti dětí, začala pracovat už jako velmi mladá v módním obchodě na Rue du Faubourg Saint-Honoré. V roce 1885 si otevřela vlastní pracovnu v malém studiovém apartmánu v Paříži. Během další poloviny století se stane královnou světa Haute Couture.
Jeanne Lanvinová může svůj úspěch přičíst narození své dcery Marguerite (později známe jako Marie-Blanche) v roce 1887. Nádherného, mladistvého a svěžího oblečení, které pro ní vytvářela si oblíbily i jiné ženy a tak začala vytvářet oblečení i pro ně. Její oblečení představovalo estetiku, která mohla být aplikována na ženy všech generací.
Lanvinová začínala svou práci rozdáním verbálních instrukcí svému týmu návrhářů, kteří později načrtli její nápady a vrátili jí náčrtky ke korekcím. Lanvinová bylo proslulá svým citem pro barvu, která pocházela z jejího zájmu ve vizuální umění. Často nacházela inspiraci ve svých uměleckých sbírkách, které obsahovaly malby od Vuillarda, Renoira, FantinLatoura a Odilon Redona. Její barvy byly vždy jasné, důvtipné a ženské: begónie, bledě růžová, fuchsie, mandlově zelená, chrpová modř a obzvláště Lanvinově modrá, barva inspirovaná středověkým barevným sklem. Její návrhy byli míněny jako nadčasové ne trendové.
Jeanne Lanvinová umřela roku 1946 a její dcera Marie-Blanche de Polignac převzala otěže nad společností a to do roku 1958.
Dále se na návrhářské židli vystřídali návrháři jako Antonio Canovas del Castillo (1950-1963), Jules-Francois Crahay (1963-1984), Maryll Lanvin (1985-1989) a Claude Montana (1990-1992). V roce 1993 přestala značka produkovat výtvory světa haute couture a svěřila vznik linií pánského a dámského denního oblečení do rukou Dominique Morlottiho. Morlottiho vystřídal brazilský návrhář a bývalý asistent Hervé Légera, Ocimar Versolato, který, nicméně, odešel roku 1997. Další posilou značky Lanvin byla Cristina Ortiz. Španělská návrhářka, která měla svůj debut v březnu roku 1998, byla dříve návrhářskou ředitelkou u značky Prada.
Od října 2001 stojí v čele společnosti kreativní ředitel Alber Elbaz. Jako mezinárodní expert vytváří Alber Elbaz pro Lanvin dámskou konfekci, která nabízí velmi ženské výtvory, smyslné a rafinované - zkrátka takové, které by si každá Pařížanka přála mít ve svém šatníku. Elbaz dává značce Lanvin zcela nové image.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pája pája | 11. června 2007 v 16:40 | Reagovat

bože jedna anorektička za bulimičkou bléééééééééééééé

2 nikca nikca | 15. května 2008 v 18:57 | Reagovat

to je hrozny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama